Pierścionek zaręczynowy to jeden z najważniejszych zakupów w życiu mężczyzny. Powinien być nie tylko elegancki i ładny, ale też być niespodzianką, a jednocześnie pasować do dłoni wybranki. Jak tego dokonać?

Nie czekaj

Rozpocznij wyszukiwanie tak szybko, jak to możliwe. Nawet jeśli planujesz zaręczyć się za jakiś czas, to możesz uniknąć frustracji i zmartwień, jeśli kupisz pierścionek już teraz. Zapoznanie się z rodzajami materiałów zwykle zajmuje dużo czasu i należy wziąć pod uwagę zalety i wady każdego z nich. Kolejną ważną kwestią jest Twój budżet. Pierścionki zaręczynowe nie muszą być drogie, ale jest to jednak spory wydatek. Jeśli rozpoczniesz wyszukiwanie wcześnie, będziesz miał pojęcie, z jakim wydatkiem musisz się zmierzyć. Innym powodem wczesnego rozpoczęcia poszukiwań jest to, że jeśli nie możesz znaleźć odpowiednich pierścionków w sklepie, będziesz musiał skontaktować się z jubilerem. Nawet jeśli kupujesz zwykłe pierścionki, możesz potrzebować czasu na wykonanie grawerowanych pierścionków lub dostosowanie rozmiaru.

Szafir

W przeciwieństwie do diamentów, które są znane ze swojego ognia i blasku, szafiry są znane z różnorodności kolorów. Szafiry są często kupowane nie dlatego, że są bardziej przystępne cenowo niż diamenty, ale ze względu na ich wyjątkowe kolory od intensywnego błękitu indygo po błękit oceanicznego sprayu, od białego (bezbarwnego) do pomarańczowego, szampana, a nawet zielonego.

Pierścionek z szafirem to idealna równowaga między klasycznym pięknem a współczesną ekspresją, dzięki czemu możesz wybrać taki, który odzwierciedla osobowość ciebie lub twojej partnerki. Szafiry są dostępne w różnych kolorach takich jak fioletowy, różowy, żółty, zielony, pomarańczowy, brązowy, czarny, a nawet biały - chociaż najbardziej poszukiwane są Kaszmir i Cejlon. Koszt pierścionka zaręczynowego z szafirem może się znacznie różnić, a także zależy od wagi i jakości w karatach. Zazwyczaj szafiry kosztują nieco mniej niż diamenty.

Podczas gdy wszystkie pierścionki zaręczynowe są oceniane na podstawie podstawowych czynników, takich jak szlif, czystość, kolor i karat, jakość szafiru zależy przede wszystkim od koloru i kształtu. Szafiry wyglądają oszałamiająco zarówno we współczesnych, jak i tradycyjnych oprawach pierścionków. Biorąc pod uwagę różnorodność kolorów, szafiry wspaniale wyglądają na tle białych metali, takich jak platyna i białe złoto, i w zależności od wybranego odcienia kamienia mogą pięknie wyglądać na tle ciepłych odcieni żółtego i różowego złota.

pierścionek z szafirem

Jaki metal wybrać?

Tradycyjnie pierścionki zaręczynowe są wykonane ze złota, srebra i platyny. Srebro jest bardziej miękkie niż złoto, więc zużywa się szybciej i wymaga częstszego polerowania. Najlepsza opcja to standard 925 łączy w sobie piękno i siłę. Jednak biżuteria srebrna jest tańsza. Złoto jest najczęściej używanym metalem na pierścionki. Jeśli nosisz biżuterię wykonaną z różnych materiałów, prawdopodobnie będzie ci odpowiadać połączenie złota (żółty + biały, czerwony + biały). Próba standardowa - 585. Pierścionek 750 zawiera więcej złota w składzie, więc jest niepraktyczny do noszenia na co dzień.

Platyna to najbardziej praktyczny, ale i najdroższy wybór. Metal jest trudny w obróbce, dlatego pierścienie często są wykonywane w postaci klasycznych gładkich felg. Nie ma jednak potrzeby odnawiania pokrycia, jak ma to miejsce w przypadku białego złota i srebra. Platyna nie żółknie z czasem.